Vil ikke la seg assosiere med sitt eget klesmerke. Foto: All Over Press
Mary-Kate og Ashley Olsen (24) er ikke som andre kjendiser.
De trendbevisste og styrtrike tvillingene, som ble berømt i tv-serien «Under samme tak», driver idag et svært lukurativt moteimperie med sine tre kolleksjoner: «The Row», «Elizabeth & James» og «Olsenboye».
Men det betyr ikke at de populære fashionistaene har lyst til å være alle merkenes ansikt utad slik kjendiser som Avril Lavigne (Abbey Dawn), Billie Joe Armstrong og kona hans Adrienne Armstrong (Adeline) eller Sarah Jessica Parker (Bitten) er for sine kolleksjoner.
Spesielt nekter de å stille opp i reklamer for high-end-merket «The Row» og årsaken er at de ikke vil at det skal bli gjenkjent som nok et «kjendis-merke»:
- Vi er klar over den voksende trenden av kjendismerker og vi forsøker å fjerne oss fra det. Vi allerede gjort det [vært en kolleksjons-ansikt utad] med Wal-Mart og det gjorde vi bra. Men vi er ferdige med det nå, forklarer Mary-Kate i et nytt intervju med WWD.com.
Søsteren Ashley er like steinhard på valget de tar:
- Jeg ser på det som at jeg bytter karriere. Det er ikke ansiktet mitt som teller lenger. Hvem vet hva jeg vil gjøre i fremtiden? Jeg vil uansett ikke være foran kameraet. Jeg har mer lyst til å skape noe med hendene og tankene mine, insisterer den motebevisste 24-åringen.
Ved siden av suksessen i motebransjen, driver søstrene også det private og svært lukurative medieforetaket Dualstar Entertainment Group, og tilsammen sies de å ha en formue på over 647 millioner norske kroner.
Her har du et bilde fra The Rows vår-og sommerkolleksjon (til venstre) og høstkolleksjon (til høyre). Foto: Produsent