Den vakre 23-åringen, mest kjent for sin rolle i hitserien "Gossip Girl", har fått plenty av lukurative tilbud fra designere og kosmetikk-selskaper som vil at hun skal representere de opp gjennom tidene.
Men Blake innrømmer nå at hun takket nei hver eneste gang - fordi hun ventet på en telefon fra ett bestemt merke.
- Jeg fikk en masse tilbud og sa: "Tusen takk, men jeg venter på Chanel. Det er de jeg vi være ansiktet utad for, innrømmer skjønnheten til New York Post.
Og drømmen kom i oppfyllelse da Karl Lagerfeld faktisk ringte og spurte om hun ville være Chanels ansikt utad i en ny reklamekampanje for Mademoiselle håndvesker tidligere i år.
Blake takket selvfølgelig ja - men det tok litt tid før det sank inn.
- Jeg stod og snakket med noen og kikket ned og så [ordene]: "Chanel: Middag til ære for Blake Lively". Det er helt sprøtt! forklarer 23-åringen.
Noen bak-kulissene-bilder fra fotoshootet og offsielle reklamebilder fra kampanjen har i disse dager blitt tilgjengelig på nett og Blake er simpelthen rålekker.