Den eksentriske popstjernen, hvis egentlige navn er Stefani Joanne Angelina Germanotta, var lenge omtalt som en av artistene som skulle delta på remaken av 1985-låta, men da Gaga aldri dukket opp i studioet til Jim Henson på mandag (1. februar), trodde flere medier i USA hun snudde ryggen til både produksjonen og de jordskjelvrammede i Haiti.
Torsdag kveld var hun gjest på programmet til DJ Billy Bush og ryddet opp i ryktene:
- Det var aldri meningen av jeg skulle være med på We Are The World... Jeg tror at de [Lionel Richie og produsenten Quincy Jones] spurte om jeg ville, men jeg var ikke i stand til å delta, avslørte Gaga.
Det betyr heller ikke at den Grammyvinnende popstjernen lar være å gjøre det hun kan for øya som ble herjet av kraftige jordskjelv den 12. januar.
- Jeg har jobbet med mitt eget veldedighetsprosjekt for Haiti. Vi har allerede klart å få inn over en halv million dollar [nesten 3 mill. norske kroner, red.anm.] til Haiti og vi foretrekker å jobbe med veldedighetsorganisasjoner som befinner seg på Haiti i utgangspunktet, forklarte "Poker Face"-artisten.
- Jeg har donert all inntekten fra billettsalget og salget av effekter fra en konsert og vi holdt en 24-timers "Gaga for Haiti-dag", hvor alt som ble kjøpt på nettsiden vår gikk til Haiti. Vi fortsetter å jobbe på et prosjekt til og meningen er at vi skal besøke Haiti i løpet av året for å holde en konsert, noe som er veldig spennende, la Gaga til.
Her har du uansett en flott bildespesial fra innspillingen av den nye "We are the World"-låta: