Skal vi se på bakgrunnen har kanskje Nicole en større sjanse til å lykkes?
Nicole, som er adoptivdatteren til 80-tallets poplegende Lionel Richie, har avslørt at hun allerede har seks låter klare for det kommende albumet.
- Akkurat nå holder jeg på med å bare skrive og ta opptak. Måten et album lages på er at du synger opp til tyve og tredve sanger og deretter plukker dine ti favoritter. Jeg har kommet seks sanger på vei, avslører den aspirerende popartisten til Daily Record.
Da har vi kommet til det ultimate spørsmålet.
Men hvem har størst sjanse til å lykkes? Foto: AOP
Den 24 år gamle Nicole har ikke opplyst om hun har fått hjelp av pappa Lionel på albumet, men forteller sangene fokuserer på henne eget liv - fortiden, nåtiden og fremtiden.
- Låtene handler om hva som skjer i livet mitt, det å vokse opp og bli en kvinne. De handler om å finne ut av hva som er så flott, så stort med livet og det å være på denne jorden og leve slik jeg gjør, hevder frøken Richie.
Paris Hilton debuterer med albumet sitt den 22. august. Når Nicole er klar er enda ikke sikkert.